Вистава законодавчого театру про жінок, які пережили насильство

30 жовтня о 14.00 в офісі БО «Інша» учасниці херсонської Адвокаційної майстерні з прав жінок показали виставу законодавчого театру про жінок, які пережили насильство. У виставі йшлося про ситуації економічного й фізичного насильства з боку чоловіків до жінки з дітьми: побутові сімейні ситуації (контроль за фінансами жінки, заборона з боку чоловіка виходити на роботу, психологічне насильство у вигляді висміювань та критики), а також дискримінацію жінки з маленькими дітьми при працевлаштуванні.

Також під час обговорення вистави говорилося про важливість відкриття в Херсоні кризового центру для жінок, які пережили насильство. Херсонська область – одна з 4 українських областей, в якій не існує шелтеру для жінок, які пережили насильство. З 2017 року у Херсоні ведеться активна робота зі створення кризового центру для постраждалих від домашнього насильства. Це один з конкретних проявів відстоювання жінками своїх прав та проявів солідарності з іншими жінками, які потребують допомоги в ситуації насильства. 

На показ вистави завітав Богдан Руденкозаступник директора Херсонського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: «Я був одним з ініціаторів кампанії відкриття шелтеру для жінок в місті Херсон. Ця проблема досі не вирішена. Я постійно стикаюся з випадками, коли жінкам, яким ми надаємо послуги, нікуди дітися. Мені це дуже болить, це дуже актуальна проблема. Тим паче, в місті Херсон проживає більше половини населення області.»

Анжела Литвиненко, херсонська активістка, адвокує створення шелтеру: «Понад 3000 на рік викликів на 102 щодо фактів домашнього насильства. З них 10% – це майже 300 жінок, які самі або з дітьми, потребують негайної допомоги, мають потребу в шелтері, якого в Херсоні поки що не існує. Наразі виділено приміщення, воно потребує ремонту. Є донорські кошти на ремонт. Але надалі місто повинно утримувати шелтер, оплачувати надані жінкам послуги. Поки що депутати міської ради цього несвідомі.»

Щороку в Україні від домашнього насильства гинуть 600 жінок. У поліцію звертаються тільки 10-15 % постраждалих, щорічно 1,1 мільйон українок стикаються з фізичною та сексуальною агресією в сім’ї.

Адвокаційна майстерня реалізовується Громадським об’єднанням “Театр для діалогу” в рамках проекту UNWomenUkraine “CEDAW в Дії”, за підтримки Уряду Канади. Одним із ключових завдань проекту ми вбачаємо побудову діалогу та співпраці між жіночими організаціями і місцевою владою з питань локалізації державних політик у сфері гендерної рівності та миробудування, зокрема Національний план дій з виконання заключних зауважень Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок на період до 2020 року. У рамках майстерні будуть сформовані рекомендації місцевих активісток до влади щодо реалізації Національного плану дій

Більше про заходи та діяльність ГО “Театр для діалогу” ви знайдете на сайті – http://tdd.org.ua/ та сторінці у Facebook. 

Автор Insha

Insha