Херсон вперше був представлений окремою колоною на Марші Рівності

Херсонські ЛГБТКІ активісти побували на Марші рівності

У неділю, 23.06.19 у Києві пройшла найвільніша подія року «Марша рівності» за права ЛГБТКІ спільноти. Основна мета акції – наголосити на необхідності дотримання прав людини та рівні можливості без превілеїв.

У Марші Рівності прйняло участь близько 8000 людей, це представники ЛГБТКІ спільноти та дружні до ЛГБТКІ громадяни. Гаслом події було «Свобода. Єдність. Боротьба»

До мирної ходи приєдналися не лише представники ЛГБТ-спільноти, але й усі охочі, які прагнуть дотримання прав людини в Україні. На демонстації було задіяно понад 17 організованих колон , однією з них була колона «Херсонський КВІР» , учасниками_цями якої були активісти_ки Херсонської Благодійної організації «Інша», ІОЦ «За рівні права», та окремі активісти й активістки.
Херсонські активісти_ки вийшли з плакатами « Цензурований протест?» (проти цензури плакатів з боку поліції), «Толерантність – новий чорний»; «Ненависть має один колір- Любов має безліч кольорів»; « Хорош обіцянок» та іншим яскравими гаслами

Марш розпочався о 10:00 ранку та закінчився о 11:30. Учасники ходи пройшли маршем від Оперного театру до бульвару Тараса Шевченка, через площу Льва Толстого до станції метро «Театральна»

Основні цьогорічні гасла учасників Маршу рівності були: «Наша традиція – це свобода!», «Права людини понад усе!», «Моє місто-місто вільних»!

Як каже Марина Усманова, голова БО «Інша», кілька разів були спроби нападу на першу колону ходи. Також, невідомі намагалися влаштувати закидання активістів кондомами набитими фекаліями , проте поліція вчасно зреагувала та вилучила «боєприпаси» .

Уся територія проведення Маршу рівності була перекрита металевим парканом та живою загорожею задля забезпечення порядку та уникнення сутичок. За повідомленнями правоохоронців, під час ходи затриманих не було . 

Представники Національної поліції України оперативно реагували будь-які провокації з боку противників.

Автор Анастасія Біла

Анастасія Біла