БО «Інша» Всесвітній день видимості лесбійок – 26 квітня

Всесвітній день видимості лесбійок – 26 квітня – для херсонських ЛГБТ активіст_ок став не приводом для святкування, а днем, коли вони знов вимушені були виборювати свої права. На які цього разу зазіхнули депутати Херсонської міської ради, які 24 квітня прийняли РІШЕННЯ 24.04.2019 № 1973 “Про звернення депутатів Херсонської міської ради до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, Ради національної безпеки і оборони З метою захисту і підтримки інституту сім’ї в Україні, захисту інтересів херсонців”.
Своє обурення та незгоду з тим, що саме утиск прав представни_ць ЛГБТ спільноти є, начебто, одним з першочергових інтересів херсонців, активіст_ки ЛГБТ організацій виразили у Відкритому зверненні організацій Херсону, що працюють у сфері захисту прав ЛГБТ, до депутатів та мешканців міста.

Текст звернення:

Сьогодні, в Міжнародний день видимості лесбійок, ми, представни_ці херсонських ЛГБТ організацій «Інша», «За рівні права», “Нова хвиля для кращого майбутнього”, Ассоціація ЛГБТ «ЛИГА» звертаємось до мешканців міста, представників ЗМІ, депутатів Херсонської міської ради та міського голови Володимира Миколаєнка, та маємо заявити про неприпустимість прийняття місцевими органами влади рішень, підписання петицій, які мають дискримінаційний характер та спрямовані на позбавлення певних груп рівних прав та можливостей, зокрема можливості просування своїх інтересів та боротьби за свої права.
Ми маємо на увазі документи, які спрямовані проти ЛГБТКІ спільноти, а часто ще й проти гендерної рівності, що зазіхають на права жінок. Зокрема прийняте на позачерговій сесії міської ради від 24 квітня 2019 року РІШЕННЯ 24.04.2019 № 1973 “Про звернення депутатів Херсонської міської ради до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, Ради національної безпеки і оборони З метою захисту і підтримки інституту сім’ї в Україні, захисту інтересів херсонців”
Ми стверджуємо, що апелювання цього та інших подібних документів до сімейних цінностей є маніпулятивним та неприпустимим.
Як і інші херсонці, представники ЛГБТКІ спільноти Херсону теж мають сім’ї. І багато хто з нас має дітей. Саме так: у лесбійських сім’ях діти народжуються досить часто, і для цього не потрібно ні одружуватись, ні мати сексуальні стосунки з чоловіками.
Ми херсонці, ми маємо сім’ї, й тому нам відомо про те, які проблеми насамперед турбують сім’ї херсонців.
– Це високий рівень безробіття та низький рівень заробітних плат, через що багато сімей живе у злиднях.
– Це вимушеність економити кожну копійку в опалювальний сезон, для того щоб мати можливість сплатити за тепло.
– Це нестача місць у дитячих садках.
– Це групи продовженого дня у школах, які часто не працюють навіть до 17 години, що примушує матерів працювати неповний робочий день та призводить до ще більшої бідності.
– Це транспортний колапс, завдяки якому херсонські сім’ї, збираючись у вечері у гості до родичів, повинні або мати змогу розраховувати на таксі, або гостювати не довше ніж до о пів на восьму, бо пізніше не буде маршруток.
Шановні депутати, шановний Володимире Васильовичу, чи опитав хтось з вас херсонські сім’ї про їх проблеми та небезпеки, перед тим як «захищати» їх у обраний вами спосіб?
Чи є в місті багато сімей, які у списку своїх проблем поставили б ЛГБТ на перше місце? Чи на третє місце? Чи на десяте місце?
Так чому ж ви вирішили, що саме від людей з веселковим прапором херсонські сім’ї потрібно захищати у першу чергу?
Хочемо також нагадати, що Україна обрала для себе шлях євроінтеграції, що неодноразово підкреслював чинний президент і сподіваємось, що того ж курсу буде притримуватися й новообраний. Цей процес потребує від України певних змін, спрямованих на підтримання європейських стандартів з прав людини, зокрема виконання стратегії 2020. Петиції спрямовані на обмеження прав представників ЛГБТКІ спільноти та прав жінок, зараз активно просуваються в місцевих радах по всій Україні за допомогою потужної лобістської компанії з сумнівними джерелами фінансування. Вочевидь, що ці петиції гальмують євроінтеграційні процеси в Україні.
І одночасно вони слово в слово повторюють риторику щодо ЛГБТ, яка транслюється владою Росії, що стала країною-агресором по відношенню до України саме тоді, коли ми обрали та відстояли євроінтеграційний шлях. Закликаємо депутатів завжди пам’ятати про це, розглядаючи подібні проекти рішень.

Також маємо зауважити, що фраза з боку міського голови при першому голосуванні питання – «не голосували ті, хто під веселковим прапором» – та фраза «зараз ми з’ясуємо, під яким ми прапором – під синьо-жовтим, або під веселковим», виглядали як дуже вдала спроба тиску на депутатів міської ради, які, цілком можливо, саме внаслідок таких гомофобних припущень побоювались голосувати проти. Нагадаємо, що після першого голосування рішення не було прийняте саме тому, що значна частина депутатів, присутніх у залі, не брала в ньому участь. Й при другому голосуванні ситуацію змінили лише два голоси.
Ми щиро сподіваємось, що в майбутньому у депутатів, яких обирали у тому числі й представники ЛГБТКІ спільноти міста, вистачатиме мужності голосувати проти рішень, спрямованих на обмеження чиїхось прав, а міському голові вистачатиме витримки й такту, які мають бути притаманні людині що займає цю посаду.

#visibLES #ні1973

Автор Анастасія Біла

Анастасія Біла

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *