Квіруємо секс-освіту

20 серпня в Херсоні розпочався четвертий Квір Форум. В його рамках відбувся захід «Квіруємо секс-освіту», метою якого була презентація проекту по створенню тренінгового модулю з інклюзивної секс-освіти, що реалізується БО «Інша» за участі активіст_ок інших організацій, задіяних в сфері захисту прав людини.

Ідея проекту зародилася у Марина Усманова, директорки БО «Інша», коли вона зрозуміла, що матеріали із секс-освіти, доступні в нашій та сусідніх державах, враховують і описують лише гетеронормативні статеві відносини між цисгендерними людьми різної біологічної статі. Що більше активістка досліджувала тему, то більше жахалася від того, яка риторика панує у виданнях та інших медіаматеріалах, присвячених темі сексуальних відносин. Тому Марина Усманова, спільно з Юрий Франк (Yuri Frank), Фриц фон Кляйн (Фридрих Чернышёв), Каррах Даниель (Karrah Daniel)Inna Iryskina та Yana Lyshka, зайнялася розробкою тренінгового модулю на тему секс-освіти, який враховуватиме самоідентифікацію, гендерну ідентичність, сексуальну орієнтацію та інші особливості, завдяки чому стане максимально інклюзивним.

Шукаючи матеріали на тему сексуальної освіти я зіткнулася з тим, що все, що мені вдалося знайти не витримує ніякої критики. – каже Марина Усманова – Мало того, що більшість доступних джерел описують лише секс між цисгендерними людьми різних біологічних статей, часто трапляються й відверті нісенітниці. Так, я прочитала, що у хлопчиків геніталії розвиваються вже в 12 років, а от у дівчат нервові закінчення «доростають» до статевих органів лише близько 18 років. Ми ж розуміємо, що це аж ніяк не відповідає дійсності, але такі от «байки» нам намагаються подати під виглядом щирої правди. Про гомосексуальні статеві стосунки інформації практично нема, а такого поняття, як секс-освіта для трансгендерних людей не існує взагалі! От ми й вирішили створити свій тренінговий модуль, який враховуватиме потреби та особливості всіх людей, незалежно від їх біологічної статі, сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності, та ще безлічі чинників, які впливають на статеве життя.

Активіст_ки, задіяні у проекті, зійшлися на тому, що тренінговий модуль має бути розділений на 5 частин:
1. Що таке секс взагалі.
2. Безпечний секс.
3. Як можна говорити про секс.
4. Задоволення від сексу.
5. Анатомія.

Особлива цінність проекту полягає в тому, що готовий посібник буде дійсно надзвичайно цінним та унікальним явищем для наших реалій. Нажаль, що стосується трансгендерних людей, послідовно структурованих матеріалів на тему секс-освіти в світі взагалі немає. Все доводиться дізнаватися з власного досвіду, та тих фрагментів корисної інформації, які все ж вдається знайти на просторах Інтернету. Немає і коректної цілісної термінології, тож активіст_ки намагаються розробити та запровадити її власними зусиллями.

Директорка БО «Інша» каже, що навіть після повної готовності матеріалів, які розробляє зібрана нею команда, доведеться прикласти чималих зусиль, щоб це запрацювало. Річ у тім, що довгий період стигматизації трансгендерності у суспільстві призвів до того, що самі трансгендерні люди іноді сприймають спроби впровадження таких засобів секс-освіти та розмови про своє тіло не найкращим чином. Планується, що спочатку освітні заходи будуть проводитись виключно для невеликих груп зацікавлених осіб. В планах на подальшу перспективу – повсемісне впровадження розробленої активіст_ками тренінгової програми.

Саме такою і має бути секс освіта! Інклюзивною, всеохоплюючою! – наголошує Марина Усманова.

Захід відбувся за підтримки RFSL

Автор Максим Шевченко

Максим Шевченко

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *