Нам 5 років!

Дев’ятого вересня феміністична ЛГБТ-інклюзивна благодійна організація “ІНША” відзначила свій п’ятий день народження. За цей час, заснована кількома активістками-однодумицями, організація досягла неабияких успіхів. І не лише на локальному, а й на всеукраїнському та навіть міжнародному рівнях. 

Власними зусиллями активістки БО “ІНША” щорічно організовують та проводять Квір-форум, на який зїжджаються гості з усієї України. В рамках цього заходу представники ЛГБТКІ+ спільноти знайомляться, обмінюються ідеями та діляться досягненнями в правозахисній сфері.

Восьмого березня, щороку, БО”ІНША” влаштовує феміністичний марш. В 2019 році на нього вийшли близько 50 осіб, що доволі вагомо для такого невеликого міста, як Херсон. Марина Усманова, керівниця благодійної організації, згадує, що на перший марш вийшло лише 4 особи, тож прогрес доволі істотний. 

Та БО “ІНША” є чим похвалитись і окрім масових щорічних заходів. В ком’юніті центрі організації регулярно відбуваються кінопокази на правову тематику, безкоштовні курси англійської мови, безліч воркшопів, майстер-класів на будь який смак.

Також БО “ІНША” в складі коаліції вже не перший рік веде адвокаційну кампанію , спрямовану на створення та фінансування з бюджету, кризового центру для жінок, що страждають від домашнього насилля в м. Херсон.

Влітку 2019 активістками БО “ІНША” щотижня проводилися уроки “Еко-школи” в ботанічному саду ХДУ, де всі бажаючі могли отримати безліч корисної інформації про сортування та переробку сміття, основи садівництва, ліплення з глини, тощо. Тож сфера діяльності організації є доволі широкою, та охоплює не лише фемінізм. І активістки не збираються зупинятись на досягнутому – робота постійно кипить, народжуються нові ідеї, реалізовуються плани. І хочеться вірити, що їх натхнення вистачить ще на багато перемог і досягнень.

Автор Максим Шевченко

Максим Шевченко