“Стать/Гендер та гендерна ідентичність: розкладемо все по поличках”

Для сучасної освіченої людини розуміння поняття гендеру є необхідним. Тож активістка благодійної організації “ІНША” Марина Усманова провела лекцію “Стать/Гендер та гендерна ідентичність: розкладемо все по поличках”, де розкрила суть цього та багатьох інших суміжних понять простою та доступною мовою. Захід відбувся 19 вересня в офісі БО “ІНША” в рамках проекту “FLTI простір” за підтримки СОС Netherlands та пройшов у дружній та невимушеній атмосфері.


Перш за все Марина Усманова пояснила, що гендер – це соціальний конструкт, який визначає соціальну стать людини, виступає набором соціально-рольових самоідентифікацій. Далі активістка заглибилася в тему та пояснила, що означають префікси “транс-” та “цис-”. У “транс-” осіб гендер не збігається з біологічною, або, як її ще називають, акушерською статтю, у “цис-” же навпаки, збігається.
Також Марина Усманова розтлумачила суть гендерних та статевих відмінностей, пояснила, чому неправильно пов’язувати сексуальність та гендерну ідентичність на простих та очевидних прикладах. Вона проводить лекцію на цю тему далеко не вперше, але щоразу використовує нові прийоми і методи, додає інтерактивні вправи, спрямовані на утримання уваги слухачів.


Дві години, на які була розрахована лекція, пройшли на одному подиху, завершившись жвавою дискусією, що якнайкраще свідчить про успіх заходу.

Автор Максим Шевченко

Максим Шевченко