Тілесність у квір-культурі

21 серпня в офісі та ком’юніті-центрі БО «Інша» відбулась ціла низка культурних заходів, спрямованих на посилення видимості квір-людей. На відвідувачів чекали перформанс Марина Усманова «Правда про моє тіло», Виставка «Даність» яку курувала художниця Kisla Ya, фотограф Станислав Остроус (Stanislav Ostrous), та мультимедійний проект Margarita Sibiryakova «Перехід дозволено одній людині», що об’єднав у собі показ фільму та фотовиставку.

В рамках заходу увазі відвідувачів було представлено короткометражні фільми артист_ок візуального мистецтва Коко Шварц та Аліни Манн які проживають у Цюріху, Швейцарія. У своїх роботах вони експериментують з концепціями сексуальності, гендерної ідентичності та табу. Показані фільми брали участь у великій кількості фестивалів Європи Америки та Азії: Young Art 2018 (Бриг, Швейцарія), Фестивалі молодих українських митців Мистецький Арсенал (Київ), Fennek Film (Швеція) та багатьох інших. Робота «Наш алфавіт» демонструє 26 коротких епізодів, початкова літера назви кожного з яких пов’язана з певним терміном або сексуальною практикою. Відео не розповідає послідовну історію, але в поетичній формі показує стосунки, засновані на коханні, довірі і рівності. У фільмі «5073’» Коко Шварц і Аліна Манн ставлять під сумнів питання бінарності гендеру і конформну сексуальність. Робота повністю переосмислює давню традицію гетеронормативних фото. Фільм Ехомутація має на меті продемонструвати глядач_кам єдність природи та людської тілесності, а відео «Ти і я» має на меті поставити під сумнів концепцію статі.

Тему продовжила виставка фото Стаса Остроуса, моделями для яких виступили херсонські квір ЛГБТІК+-активіст_ки Дан Ауте та Марина Усманова. Вона мала на меті наголосити на тому, що кожен індивід має право вільно розпоряджатися своїм тілом, приймати і любити його таким, як воно є, ствердити це право. «Не просто було наважитись на те, щоб постати на фото в оголеному вигляді. – каже Дан Ауте, активіст Ініціативної Групи «Артикул 0» – Проте, я розумію, що для багатьох присутніх, як і особисто для мене, це має велике значення, оскільки знімає табу з питання тілесності, прийняття себе та свого тіла».

Багато захоплених відгуків зібрав перформанс Марини Усманової «Правда про моє тіло». В його рамках активістка в інтимній обстановці ділилася з учасни_цями глибоко особистими історіями з власного досвіду, що розкривають питання тілесності та пов’язаних з нею емоційних переживань. Активістка створила в одній із кімнат атмосферу, яка, за її словами, нагадує дитинство, коли вдома вимикали світло, і всі рідні знаходили час приділити їй увагу.

Завершенням дня стала презентація мультимедійного проекту Магрита Сибірякова «Перехід дозволено одній людині». В його рамках фоторгаф і режисер представив учасни_цям Квір Форуму фото чотирьох трансгендерних та квір-осіб, включаючи свої власні, які були доповнені історіями, що вплинули на формування їх особистостей. Тут і неприйняття з боку рідних, проблеми у спілкуванні з однолітками, жорстокість, безвихідь, та не обійшлося і без історій про підтримку, розуміння, надію, захист і зустріч з однодум_ицями. Частину історій люди, зображені на фотознімках розповіли на відео.

Фільм «Перехід дозволено одній особі» був створений у 2020 році за підтримки Trans*Generation, Київпрайду, NDI, посольства Швеції та Альянсу громадського здоров’я Конвіктус Україна.
Загалом, на всіх присутніх серія заходів справила сильне враження. Після завершення показу «Перехід дозволено одній людині» між учасни_цями відбулась жвава дискусія, що продовжилась в дружній неформальній обстановці після закриття офіційної частини.

Захід пройшов за підтримки Rosa Luxemburg Stiftung в Україні

Автор Максим Шевченко

Максим Шевченко

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *