Квір Форум оголошується відкритим!

20 серпня в Херсоні стартував четвертий Квір Форум. Локацією для урочистого відкриття заходу було обрано Urban CAD. Організацією заходу цьогоріч займається коаліція організацій, серед яких БО «Інша», ІГ «Артикул 0», ІГ «Axalotl & QueerFish»ВП ГО “Асоціація ЛГБТ “ЛіГА” у місті Херсон». На Квір Форумі зібрались учасни_ці з усіх куточків України.

Цього року Квір Форум проводиться у форматі неконференції. Це означає, що формувати програму заходів, вносити до неї корективи та висловлювати свої побажання можуть всі учасни_ці. Більшість запланованих заходів відбудеться в Urban CAD. Велика відкрита територія комплексу дозволяє проводити одночасно кілька активностей. Крім того, окремі заходи будуть проходити в офісі та ком’юніті-центрі БО «Інша». Загалом, Квір Форум, який цього року зібрав близько 40 учасни_ць, триватиме 4 дні, протягом яких буде презентовано кілька захопливих арт-проектів, та відбудеться маса лекцій, тренінгів, виставок, воркшопів та інших цікавих подій.

За словами Марина Усманова, директорки БО «Інша»: «Цього року Квір Форум дещо відрізнятиметься від того, що ми проводили попередні три роки. Нажаль, пандемія COVID-19 внесла корективи в наші початкові плани, згідно яких Квір Форум мав розпочатися 17 травня з маршу «За різноманітність, проти дискримінації», та нажаль цим планам не судилося збутися. Цього року ми вирішили марш не проводити, оскільки організовувати масове скупчення людей за поточної епідеміологічної ситуації було б безвідповідально. Натомість, в рамках Квір Форуму буде проведено воркшоп на тему креативних протестів, в рамках якого буде розроблено альтернативу маршу, яка відповідатиме цьогорічним реаліям. Очікувалось, що цього року захід буде міжнародним. Ми чекали учасни_ць із Білорусі, Киргизстану, Росії та Німеччини, та коронавірус вніс свої корективи».
Ми з нетерпінням чекали цього дня більше року, з моменту закриття минулорічного

Квір Форуму. – каже Anastasia Belaya, активістка БО «Інша». – До організації заходу було докладено масу зусиль, які, як ми сподіваємося, не будуть марними. Ми плануємо вивести Квір Форум на новий, якісно вищий рівень. Сподіваємось, наступного року захід зможуть відвідати учасни_ці з інших країн, які не змогли приїхати на Квір Форум 2020.
Нагадаємо, що Квір Форум покликаний зміцнити зв’язки між людьми, не залежно від раси, віку, сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. Перший Квір

Форум відбувся в 2017 році за ініціативи БО «Інша», до якої приєдналися інші організації, що працюють в сфері захисту прав людини. Захід виявився дуже успішним, і вже наступного року від бажаючих взяти в ньому участь буквально не було відбою. Цього року Квір Форум мав усі шанси стати міжнародною подією. Сподіваємось, що наступного року так і станеться. Та, в будь-якому випадку, чітко прослідковується, як сильно виріс Квір Форум за чотири роки існування події.

Слід зазначити, що цьогорічний Квір Форум проходить за підтримки Rosa Luxemburg Stiftung в Україні

Автор Максим Шевченко

Максим Шевченко