Інфографіка: Домашнє насильство і способи боротьби з ним

8 березня 2019 року в ком’юніті-центрі благодійної організації «Інша» активістка Боусова Таня провела презентацію свого проекту «Інфографіка: Домашнє насильство і способи боротьби з ним», реалізованого за підтримки «Українського жіночого фонду». В його рамках Тетяна зібрала детальну статистику по скоєнню домашнього насильства в Херсонський області за 2018 рік, яку випустила на листівках та сітілайтах, що розташовані в людних місцях Херсону. Також активістка зібрала й візуалізувала контактні дані служб, що займаються протидією домашньому насильству і порядок дій в кризових ситуаціях. Надруковані в рамках проекту роздаткові матеріали покликані допомогти в роботі соціальним працівникам, громадським та благодійним організаціям що працюють з даною проблематикою. Безумовно, вони стануть в нагоді й тим, хто сам потерпає від тиранії в сім’ї, або має знайомих, що на власному досвіді знайомі з цією проблемою. Під час презентації Тетяна виділила види насильства, розповіла детально про кожен із них, плідно подискутувала з присутніми про способи боротьби з домашнім насильством, неодноразово наголошуючи на необхідності незамовчування його проявів. Наприкінці заходу всі присутні отримали підготовлені в рамках проекту листівки та наклейки «Я проти насильства», які активістка надрукувала за власні кошти. 
-Працюючи в БО «Інша», я не раз стикалася з тим, що немає чіткої систематизованої інформації стосовно проблеми домашнього насильства. – зізнається Тетяна. – Звісно, в Інтернеті можна знайти практично все, та мало в кого вистачить наснаги зібрати необхідну інформацію буквально по крупинкам. Та й час не стоїть на місці. Ведуться дослідження, змінюється законодавство. Наприклад в січні цього року систематичне вчинення домашнього насильства стали класифікувати як кримінальний злочин. І це значний крок вперед для нас усіх. Про це мають знати всі. Розуміти, що це означає.  До того ж у вільному доступі не було актуальної статистики по вчиненню домашнього насильства. Все це і підштовхнуло мене до написання проекту «Інфографіка: Домашнє насильство і способи боротьби з ним».  І я дуже вдячна «Українському жіночому фонду», що надав можливість це все реалізувати. 
Всі бажаючі абсолютно безкоштовно можуть отримати листівки зі статистикою, порядком дій у кризових ситуаціях та контактами служб що протидіють домашньому насильству,  звернувшись до Боусова Таня у Facebook.

Автор Максим Шевченко

Максим Шевченко